| bogdan324 a întrebat:

Puteti sa imi recomandati un mouse decent pentru utilizare normala si poate un meci de cs go? prin decent ma refer sa nu se defecteze asa de rapid, sa nu dea dublu click cand eu dau un singur click sau rotita sa se duca de capu' ei si dupa sa se strice.100 de lei bugetu' ca n-am bani de razere si asa e destul de mult pentru un mouse.Am avut un mouse myria de 30 de lei(redus de la 50 lei) care cica era de gaming si dupa 1 luna deja dadea dublu click iar rotita era deja praf, eu dadeam sus ea se ducea jos cu scroll-ul.Deci fara myria!

3 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

-mx 518 optic second hand(nu se mai fabrica; eu il am pe al meu de 10 ani si merge ca nou)
-SS rival 100 la reducere http://altex.ro/......rder/price
-Logirech G203 (ATENTIE! e cam micut) tot la reducere http://altex.ro/mouse-gaming-logitech-g203-prodigy-negru
In 100 de lei nu prea gasesti calitate(senzor bun, butoane si clickuri bune etc) si durabilitate+ utilizare normala.Acum s-o zic pe-a dreapta 40-50 de dolari pentru un mouse bun nu e pret mare, doar ca tara in care traim e sub-dezvoltata si vrem calitate la pret de nimic.

| bogdan324 explică (pentru DavidoffUser):

In tara asta 100 de lei e mult pentru un asemenea lucru, asa imi dau si eu seama ca americanii si alte natii se sterg la fund cu 100 de dolari, dar satanele din tara asta care sunt la putere vor banii doar pentru ei.Totusi exista si oameni mai putin morali care pentru o suma frumusica ar lichida asemenea jeguri, dar stii cum e in tara asta, dispare o javra, mai apar inca 10. O sa merg pe rival 100 dar sper sa ma tina cel putin 1 an pentru banii aia.

| Voorhees a răspuns:

Eu ti-as recomanda niste mouse-uri din gama Genesis. Sunt chiar ieftine si raportul pret calitate este foarte bun.
http://m.emag.ro/mouse-gaming-natec-genesis-g66-usb-96131/pd/DXL5SYBBM/ - Am fost chiar multumit de acest mouse. Comod, bun pentru csgo si are si led. I l-am dat unui prieten ca sa imi iau eu altul tot din gama Genesis.
http://m.emag.ro/......DK6M03BBM/ - sau iti poti lua un kit. Tastatura din acest kit inca o am. E super, poti schimba 3 culori de la led la alegere (rosu, albastru, mov).tot pentru un pret nu foarte scump.
In concluzie, te poti baza pe produsele Genesis.