| SilverBird a întrebat:

Recent am cumparat un laptop ACER si imi face probleme!
Sistmul lui de operare era Endless si eu i-am instatlat windows 10 de pe siteul Microsoft si problema consta in: Jocurile in special nu pornesc imi da eroare ba ca aplicatia s-a oprit ba ca placa video nu suporta etc.
Desigur problema se rezolva prin niste restarturi la laptop, vreau sa stiti ca driverele sunt de siteul Acer pentru laptopul respectiv.
Varianta de windows e windows 10 enterprise cu toate ca stiu sigur ca eu dadusem sa instalez windows 10 Pro. eu ma gandeam ca problema poate fi de la windows si sa nu fie defecta o componenta din fabrica.
Video: https://youtu.be/vIfW_5ebW38

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Văd că erai „pe baterie"; când e legat la rețea (prin alimentator) face la fel?

| SilverBird explică (pentru mihai69):

Indiferent ca sunt pe baterie sau la incarcat tot asa face si inca ceva cand da eroare asta ma refer cand nu se deschid jocurile, laptopul nu se mai stinge pur si simplu ii dau shut down si se i chide ecranul dar ventilatoarele merg si cand nu il folosesc se pune in stand by si nu se mai aprinde

| mihai69 a răspuns (pentru SilverBird):

Windows e cumpărat sau... de okazie?

| SilverBird explică (pentru mihai69):

Nu este cumparat l-am facut cu MediaCreationTool de pe siteul micro soft, si desigur ca imi cerea activare, si l-am activat cu o cheie de pe net ca in videoul asta https://www.youtube.com/watch?v=4Bz_BWSGtK0