| andreigroza19 a întrebat:

Referitor la jocul World Of Tanks (WOT).La Germania exista doua coloane care se termina cu E-100 si Maus.Pe aceste doua coloane exista 2 tancuri de Tier 6(VI) unul VK 3601H si unul VK 3001P.Care este mai bun?VK3601 H are viteza maxima mai mica,deci motoarele costa mai multa experienta,iar VK3001 P are viata(puncte de integritate) mai redusa prin urmare Turela costa mai multa experienta?Deci care este mai bun?Dau funda unui raspuns clar !

Răspuns Câştigător
| iLi3 a răspuns:

Deci eu joc WOT deja de mai bine de jumate de an, imi plac foarte mult tankurile germane. La moment merg pe Linia Maus. Am jucat cu VK 3001(P) Este un tank extrem de bun, arma top este excelenta nu scoate mult desi nimereste perfect tintele. Cu el nu e bine sa iesi fata in fata impotriva altor tancuri de acelasi nivel sau mai mare. Ar trebui sa ai pe cineva alaturi sa te sustina. De dorit sa fie 2 vk. Vk 3001p este mai usor de manevrat ca vk3601h. viteza la acesta e mai mare.
La moment joc cu Tiger P. Vreau sa admin faptul ca din fata are 200mm de blindaj. Cel ce te va ochi de departe ii va fi tare greu sa te farime, La fel si la distanta medie. Dar niciodata sa nu mergi cu el in atac. Este un tanc de sprijin si aparare. M-am convins pe propria experienta. Deci te sfatui sa iai VK3001P