| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

S- a anunțat data exacta a lansării jocului FIFA 23 pentru platformele NINTENDO SWITCH / PS 4!?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

30 Septembrie pentru PS4. Nu sa anuntat nimic de Switch.

| vodami92 a răspuns:

Pe 30 septembrie apare pe toate consolele! din pacate anumite echipe nu au primit licenta! asa ca vor activa cu alte nume! si alte sigle! vorbesc desigur de lazio! as roma! atalanta! napoli! napoli ca idee se va numi in joc fc naples! probabil va mai amintiti cand juventus a devenit piemonte calcio! ei bine in jocul asta revine! celelalte vor fi asa cum sunt! ac milan! inter! pana si din liga engleza vor ramane asa ca de exemplu chelsea! manchester united! manchester city! etc! nu ma intrebati de ce au facut asta adica de ce nu au primit licenta! fiindca e o problema inca intre fifa si pes cel care a devenit intre timp anul trecut efootball! sunt afaceri de-ale lor! dar ce fel de afacere e asta!? nu inteleg! sa scoti anumite echipe! si sa pui altele fara identitate! etc! in fine banuiesc ca singurul lucru bun la jocul asta! este ca vei avea parte de world cup 2022 din qatar! si va include cel putin 80 de nationale! bine inainte de a participa in competitie! se intelege ca trebuie sa participi in calificari! un alt lucru nou se remarca adaugarea antrenorilor reali in joc! modul hyper-motion! in schimb cam aceleasi lucruri ca si la precedentul! voi decideti daca da vreti sa vi-l cumparati sau nu! insa daca esti fan fifa! eu zic spun ca merita! desi o sa fie cam dezamagitor sau suparator! sa nu ai anumite echipe reale! dar asta este stiti cum este! ea sports! parca nu ati sti ce fel sunt astia! i-au banii de la tine! si fug cat ai zice spune peste cu ei adica cu banii! pacat ca la anumite jocuri chiar acorda licente reale! adica la formula 1! moto gp! nba! nhl! nfl! la astea da! dar cand vine vorba de fifa! ei aici e problema! ca sunt si doua jocuri diferite! unul il da aproape gratis adica asta pes sau ma rog eafootball! si unul care trebuie sa il cumperi! ca nu ti-l da gratis niciodata!