| FarSe17 a întrebat:

Salut, am si eu nevoie de putin ajutor, vreau sa bag un cablu HDMI de 5 metri din laptop in tv. E vreo sansa sa am semnal prost daca cablu este asa lung sau n-are nici o legatura daca e lung sau scurt? Ms astept raspuns

1 răspuns:
| CristianCRS a răspuns:

Lungimea cablului influenteaza calitatea semnalului, 6 metrii ar fi lungimea maxima la care ar trebui sa nu ai probleme, dar trebuie luat in considerare si faptul ca este de preferat sa achizitionezi un cablu de calitate pentru a avea rezultate garantate.