| TearsOfBlood a întrebat:

Sal azi am fost sa imi pun ram si placa video la calculator.
Mi-am pus o placa video Nvidia Geforce 210. Problema e ca nu mai am sunet la calculator si nu stiu ce drivere sa instalez la el.
Imi da o eroare cu no output device is installed. M-am uitat in device manager si imi apare alta chestie la sunet. 4 chestii numite Nvidia High Definition Audio. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nvidia High Definition Audio are un semnul exclamarii langa ea?
Ce sistem de operare ai?

| TearsOfBlood explică (pentru neluL):

Windows 7 32 bit.
Nu, nu are nici un semn de exclamare. Apare x rosu langa aia de sunet si zice no audio output device is installed.Am bagat castile si boxele de la monitor si tot nu merge...

| neluL a răspuns (pentru TearsOfBlood):

Instaleaza asta:
Realtek High Definition Audio Codec (Windows Vista / Windows 7 32-bit)
http://download.cnet.com/......88600.html
Da un restart si vezi Sound.

| TearsOfBlood explică (pentru neluL):

Nu merge zice no audio devices are installed.

| neluL a răspuns (pentru TearsOfBlood):

Intra in Start ->run ->dxdiag ->click ep tabul Sound ->spune-mi ce scrie acolo sau fa un print screen.