| xt9000 a întrebat:

Sal.cum pot face un server de samp(gta san andreas multi player). trebuie sa dau bani sau sa cumpar ceva anume pentru asta? astept raspuns detaliat, funda!

Răspuns Câştigător
| Anonymus314 a răspuns:

Pentru a face un server de samp ai nevoie de urmatoarele:
-SA-MP Windows Server:
http://team.sa-mp.com/files/samp03dsvr_R2_win32.zip
-Multe cunostinte in C++ si Pawno
-Un host(platit sau gratuit daca il tii pe calculator la tine)
-Niste filterscripturi daca vrei a pui niste lucruri noi pe server, cum ar fi puteri la admini(kick, respawn, slap etc.)
-Un GameMode gen: Godfather, Zombie etc. le gasesti pe net pe forumul site-ului oficial www.sa-mp.com
-Multa rabdare si un IQ marisor.