| St3fanuTz a întrebat:

Am o problema! Am facut un sv de metin2, si cand il deschid, se incarca toate resursele si scrie jos : Enter full pathname of shell or RETURN for /bin/sh/
si dupa imi da mie sa scriu ceva si nu imi apare LOGIN si PASSWORD, mi-a aparut odata dar l-am inchis din greseala si nu mai mi-a aparut! Funda

Răspuns Câştigător
| TyKode a răspuns:

Poti face 2 lucuri :
1.Instalezi Virtual PC sau cu ce program lucrezi din nou
2. Dupa ce pornrniti serveru cu Virtual Machine Pc asteptati sa va apara :Enter full pathname of shell or RETURN for /bin/sh/ si scrieti fsck dati enter.
Mai scrieti inca o data fsck si dati enter.
O sa va apara niste intrebari si la sfarsit scrie [n/y].
Dati la toate intrebarile y si dupa aceea enter.
Asteptati sa va apara urmatoarele intrebari.
La sfarsit o sa va apara un ''#'' sau ''mcncc#''.
Scrieti reboot.
Va logati si dati./start
Acuma merge serverul