| iflroin1999 a întrebat:

Am o problema cu fifa 07 cand vreau sa-l instalez imi apare o eroare si spune ca nu am instalat directX si sa intru pe siteul pe care il scrie acolo, am intrat l-am descarcat dar tot degeaba tot apare, plzzz cum pot sa scap de aceasta eroare si sa instalez fifa?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Incearca start -> run -> si acolo scrii "d:\autorun.exe -DXInstalled" unde "d" este litera corespunzatoare unitatii optice (adica dvd-rom sau cd-rom)

| iflroin1999 explică (pentru al3xander):

Mersi mult a functionat

| al3xander a răspuns (pentru iflroin1999):

Pentru nimic. numai bine!

| alexandrion16 a răspuns (pentru al3xander):

La ce sa dau start run?

| al3xander a răspuns (pentru alexandrion16):

Apesi iconita de la windows + "R" ca sa-ti apara "Run"

| BassHunter13 a răspuns (pentru al3xander):

Mersi mult...M-ai ajutat si pe mine!

| Cristyy01 a răspuns (pentru iflroin1999):

Auzi scuze ca te deranjez.
Am si eu aceeasi problema si nu stiu cum sa o rezolv spune-mi si mie te rog frumos cum a functionat ca nu inteleg prea bine raspunsurile.
Te rooog frumoooos

| RobertLunguș555 a răspuns (pentru al3xander):

Mersi,a mers.Dar la mine unitatea este H

10 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Ai incercat sa-l downloadezi de pe pagina oficiala de la Microsoft? http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35

| iflroin1999 explică (pentru al3xander):

Da l-am descarcat de acolo pentru ca acela era siteu pe care mi-l arata dar tot de geaba tot nu merge