| RocKzZ a întrebat:

Sal TPU. Am o problema foarte mare... Ieri mi s-a stricat Windows 7 pe PC si m-am gandit sa nu mai duc PC la reparat asa ca mi-am facut un DVD cu un Windows 7 pe care l-am descarcat de pe laptop. Am pus Windows-ul pe DVD, l-am bagat la mine in PC, l-am instalat dar acum merge foarte greu Windows-ul. Am un PC bun i3 3.30ghz 4gb ram nVIDIA gt 630. Inainte sa se strice mergea perfect dar acum cand am instalat noul Windows merge foarte greu si la antivirus, cand intru in orice joc imi apare High Disk Usage (apoi jocul respectiv).

Nu stiu ce sa mai fac ca tot asta imi apare... Cel mai bun raspuns are funda.

Răspuns Câştigător
| Iwao a răspuns:

Instalat pe 32 biti nu utilizeaza toti cei 4gb ram.Ce antivirus utilizezi? Cureti periodic sistemul? Ai pus windows update pe off?
Vezi aici:
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

http://tutorialiro.blogspot.ro/2012/05/optimizare-pc-123.html

1 răspuns:
| RocKzZ explică:

Mersi frate chiar m-a ajutat CCleaner. Utilizez toti 4gb ram. Am antivirus Norton mi l-a instalat odata cu driverele. Ai funda de la mine happy