| george27 a întrebat:

Sal TPU am o problema la minecraft, imi da o eroare cand vreau
sa joc.Stau sa mi se incarce si dupa aceea imi da o eroare:

Bad video card drivers!

Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers.

--- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 --------
Generated 4/18/12 1:57 AM

Minecraft: Minecraft 1. 2. 5
OS: Windows XP (x86) version 5. 1
Java: 1. 6. 0_31, Sun Microsystems Inc.
VM: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Sun Microsystems Inc.
LWJGL: 2. 4. 2
[failed to get system properties (java.lang.NullPointerException)]

org. lwjgl. LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo. java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay. java:185)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display. java:311)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display. java:856)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display. java:784)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display. java:765)
at net.minecraft.client.Minecraft.a(SourceFile:236)
at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:657)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
--- END ERROR REPORT 4425472c ----------
Va rog sa ma ajuta-i. Dau funda pentru rspunsul corect

Răspuns Câştigător
| CozzyMC a răspuns:

Salut incearca asa click+dreapta>proprietati>display settings>advanced settings>troubleshoot>si trebuie sa-ti apara o bara cu linii si de la full dai la a a patra sau a treia nu mai stiu sigur dar vezi pe toate liinile. incearca pe toate linii si vezi pe care iti merge minecraftul. sau un pic mai greu trebuie sa faci un update la placa video. si s-ar putea sa-ti mearga. da-mi adresa ta de mess ca sa-ti dau cateva servere. cont iti faci pe minecraft. net. si daca nu-ti merge contul' siti apare user not premium dai la play offline si cred ca stii chestii de aste cum intri pe un server. sau uitete pe youtube. FUNDA?

| FirstPersonShooter a răspuns (pentru CozzyMC):

Si daca fac chestie aceea cu troubleshoot ce se poate intampla?

| CozzyMC a răspuns (pentru FirstPersonShooter):

Merge minecraftul

3 răspunsuri:
| asdfbc a răspuns:

Am Windows 7 si am avut aceeasi problema.Ia programul 3DP Chip. Dupa instalarea sa, o sa iti arate numele placii tale video.Dai pe ea apoi descarci ce e acolo si merge Minecraft. Funda?