| susanumarian a întrebat:

Sal TPU care se pricepe la pc placa video se incalzeste prea tare si imi esse din jocuri am scos un program speedfan si imi arata ca core 1 cand se opreste jocurile are caldura de ea foc 90. cooleru se invirte oare nu face fata? daca cumpar 1 se pote raci placa video? ce cooler imi trebuie mie am nVIDIA 8800 gs.plss

Răspuns Câştigător
| Iliutz a răspuns:

Si ia de pe net cpuidhwmonitor asta iti arata fix cat ai, nu speed fan ala e mincinos tongue

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi ceva piesa stricata pe ea. Poti sa incerci cu un cooler suplimentar pe carcasa.

| Iliutz a răspuns:

Naa n-are cum sa aiba 90 crapa de cand, cu speed fan ala vezi ca poti controla coolerul dai la gpu fan speed 100% vezi si asa se incalzeste

| susanumarian explică (pentru Iliutz):

vad ca acum eam dat 100% si nu se mai incide sta 40 42 creste pina la 50 scade inapoi la 42. oare poate fi cooleru?

| Iliutz a răspuns (pentru susanumarian):

Se poate, iau jos si uitate la cooler stergel putin de praf, intra in ceva joc si vezi in cat sta.

| susanumarian explică (pentru Iliutz):

O sa incerc de praf l-am sters dar vad ca ma ajuta putin speedfan

| Iliutz a răspuns (pentru susanumarian):

Si ia de pe net cpuidhwmonitor asta iti arata fix cat ai, nu speed fan ala e mincinos tongue