| Cristi1997 a întrebat:

Mi-am dat comanda de ati 6670 ddr5 1gb si azi am vazut o placa video cu 30 lei mai scumpa ati 7750 1gb ddr3 ce ziceti cu cat e mai buna ati 7750 ddr3 fata de ati 6670 ddr5? Pls dau funda!

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Nu

juniorul de mai sus e varza saracul deci poti sa-l ignori din start DDR5 e mult superior fata de DDR3 are un bandwidth aproape dublu fata de DDR3 ce se traduce intr-un FPS mai mare la jocuri.

btw- Pe viitor foloseste si tu semne de punctuatie.

1 răspuns:
| AndyOctav a răspuns:

Salut.Pai 7750 ddr3 e mult mai buna ca 6670 ddr5 pentru ca ddr-ul nu iti face jocul sa mearga mai bine.Ba din potriva.
Eu zic sa iti iei 7750 ca s-ar putea ca cea cu ddr 5 sa nu fie suportata de placa de baza(majoritatea)