| Mariucha14 a întrebat:

Vreau sa stiu daca pot sa rulez urmatoarele jocuri:
Watch dogs,call of duty advanced warfare,nfs rivals,battlefield hardline,the crew, wolfenstein the new order etc pe sistemul urmator:
Amd Athlon dual core processor 4450B 2, 30 ghz
4 gb ram
placa video:Amd Radeon 6450 HD
Stiu ca nu am nici o sansa sa rules urmatoarele jocuri pe procesorul asta dar daca imi cumpar alt processor mai bun ce processor mi-ar trebui ca sa pot rula cel putin watch dogs?
avand un budget de vreo 5 milioane dar puteti da siteuri cu procesoare si mai scumpe, si sa fie tot amd ca sa nu imi schimb placa de baza

Răspuns Câştigător
| BlackNinja a răspuns:

Ar trebui sa schimbi si placa video, nu doar procesorul ca sa nu se faca bottleneck.Ca placa video ti-as recomanda un GTX 650 sau un HD 7770.Ca procesor iti recomand un Radeon R7 x260 sau un FX 6300.Eu cu HD 7770 si FX 6300(cu 8gb ram)am reusit sa joc Watch dogs pe High(fara V-sync si AA).

6 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Lasa procesorul ca nu ala e problema, schimba placa video si pune-ti cel putin un gtx 650 daca vrei sa rulezi jocurile alea

| DuDDy24 a răspuns:

Asa cum au spus si cei dinaintea mea, placa video e cea mai slaba componenta. Dar un gtx 650 sau hd7770 e mult prea mult pentru procesorul de acum, o sa ai un bottleneck de toata frumusetea.
Daca vrei ca jocurile enumerate sa iti ruleze decent eu iti recomand sa iti iei cel putin un Athlon X4 740 cu un Radeon R7 260x.
Daca esti interesat sa iti faci upgrade la pc, spune-mi ce buget ai si eu o sa te ajut cu cea mai buna configuratie care se poate facewinking

| Mariucha14 explică (pentru DuDDy24):

Sal, nu cred ca imi trebuie un radeon r7 260 aia e printre cele mai bune placi video nu vr sa rulez watch dogs la maxim mie imi este bine si daca il rulez pe low si da sunt interesat de un upgrade la pc si am un buget de 7 mil

| Mariucha14 explică (pentru DuDDy24):

Sal am buget de 7 mil si da m-ar interesa sa imi spui ce as putea cumpara

| DuDDy24 a răspuns (pentru Mariucha14):

Pai o sa trebuiasca sa schimbi procesorul in primul rand, odata cu procesorul trebuie schimara si placa de baza... daca placa ta de baza nu are ram ddr3 o sa trebuiasca sa cumperi si ram, cel mai probabil o sa treuiasca sa iti cumperi si o sursa noua... 700 de lei e un buget prea mic avand in vedere ca tu vrei sa joci whatch dogs
Spune-mi exact numele componentelor pc-ului tau, poate placa de baza e compatibila cu ce procesor vreau sa iti sugerez, in cazul asta ai face o ecnomie considerabilawinking

| heldeN a răspuns:

Placa aia video e prastie, in mare, ea e de vina, ia un 7770
http://www.pcgarage.ro/......-bit-hdmi/