| AlexandruParaschiv98 a întrebat:

Sall all, astazi am cumparat o placa video :

http://www.emag.ro/placa-video-gigabyte-nvidia-geforce-g tx550-ti-1024mb-gddr5-192bit-hdmi-dvi-pci-e-n550d5-1gi/p d/E40TTBBBM/

Am montat-o a mers totul bine am conctat toti conectori si cel de 6 pini totul merge normal pana cand intru intr-un joc cu cerinte mai ridicate in acel moment se aude un fel de zgomot ciudat in spate si mie se stinge pc-ul daca ies din acel joc totul revine la normal, nu pot sa imi dau seama de la ce este eu as crede ca este de la sursa dar uni ma contrazic.

Mentioneca ca am un procesor Intel core i 3, 4gb de ram si hard de 150 gb.

Sursa este de 550 ww luata tot de la eMAG care a mers foarte bine pana astazi.

http://www.emag.ro/sursa-inter-tech-energon-550w-eps-550 /pd/E0FS2BBBM/

Va rog ajutati-ma de la ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| AlinNeblea a răspuns:

Vezi sa ai toate driverele de la placa de baza si placa video instalate si la zi, se mai intampla probleme din astea daca nu ai driverele updatate, sau poate sa dea crash din cauza DirectX-ului!

3 răspunsuri:
| SpikeSpigel a răspuns:

Ce joc ai incercat?