| mogai a întrebat:

Sall! Am facut un cd bootabil pentru a imi instala windowsul. Am dat restart si surpriza, nu buta. Am intrat la boot meniu din bios si am pus prima sursa de bootare cd-rm. Am dat restart si tot nu merge. Nu stiu ce sa ii mai fac. Nu buteaza. Help me! Dau funda si vot

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Daca CD-ul e bootabil atunci intra in BIOS si umbla la setarile pnt boot da prioritate acolo unde bagi cd-ul. Oricum chiar daca nu ai experienta acolo tot te descurci ca nu e greu si daca ti minte setarile standard nu poti sa bulesti nimic

3 răspunsuri:
| username a răspuns:

Poate nu sa copiat cum trebuie pe CS. Incearca sa mai faci un CD.

| Merx a răspuns:

Poate nu este bun Windowsul. Incearca acest tutorial pentru Boot!
http://www.videotutorial.ro/? p=333.

| mogai explică:

Cdul este bun pentru ca am 2 calculatoare si pe celalalt a mers perfect