| Alexandru_Nacu_1998 a întrebat:

Sall am o problema foarte mare cu jocurile, cind intru intr-un jov de ex: far cry3 dupa 5-7 min ma scoate si scrie pe monitor (Verifivati cablul VGA si setarile de semnal ale pv-ului(de ex, rezolutia, modul etc)
Am windows8
Care e problema?
FUNDA

1 răspuns:
| itexpert a răspuns:

clar,iti pica placa video din diverse motive: se incinge/e pe moarte/e murdara

desfa carcasa curata de praf placa video (incet fara graba, cu grija sa nu strici ceva pe acolo). daca merge dupa asta e bine ai scapat.