| marinlotca a întrebat:

Sall... Am un server pe pc meu nu e hostat... Playerii au lag ff mare dar eu nu am lagbig grinbig grin Cine ma ajuta i dau fundahappy

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Tu esti pe local, de-aia iti merge bine, ei sunt pe extern, logic ca nu le merge bine. Variante: adaugi resurse, gen ram, procesor etc, ori banda de upload sa le mearga lor bine. Sau, il hostezi, altfel nu o sa le mearga mai bine.

| marinlotca explică (pentru CM7YRE):

Cum hostez sv meu?big grin

| CM7YRE a răspuns (pentru marinlotca):

Cauti o firma de hosting, logic ca o sa trebuiasca sa platesti. Si cum l-ai instalat la tine, il instalezi la ei. Ei iti ofera serviciul de hosting, resurse si toate cele si tu doar platesti. Uite o firma buna:
http://www.hostway.ro/