| S1mplu a întrebat:

Sall baieti,am un windows original xp pe care dupa ce il instalez incerc sa bag codul ala al lui si zice sa sun la Microsoft,am facut asa am activat windowsul,bun,dar nu asa ma deranjeaza ci faptul ca nu merge sa-l activez decat daca sun la Microsoft si il activez de acolo, ce pot face pentru a putea folosi iar codul ala, sau imi trebuie alt windows?

1 răspuns:
| Curious9 a răspuns:

Simplu, cineva a 'piratat' codul pe care tu l-ai cumparat. Si eu am cumparat un joc acum 2 ani si cand am bagat codul a zis ca este folosit de catre altcineva. Ar trebui sa te bucuri ca macar il mai poti folosi, pentru ca eu am dat banii degeaba pe el, pe cand tu, trebuie doar sa dai un telefon.
Daca nu iti convine sa-l dai, cumpara altul. Simplu si la obiect.