| JeffHardy2011 a întrebat:

Sall!
Cum pot sa setez pagina de start la mozilla? Imi apare mereu Babylon search si vreau sa o schimb in google. Mentionez ca am intrat la tools-options si am setat google am dat ok sau ce era acolo dar tot Babylon aparea...

Ce sa fac?

Fundaa!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Mai intai dezinstaleaza extensia Babylon din browser! In Mozilla ->Unelte->Suplimente->Extensii->in dreptul la Babylon da click pe ->Elimina ->da un restart la browser. Acum dezinstaleaza si din 'Start > Settings > Control Panel' and double click on "Add or Remove Programs". Selectezi programul din cadrul lista(Babylon), si click pe 'Remove' (Eliminati).
Daca ai Windows 7 -> Intra in Start > Control Panel > Programs > 'Uninstall a Program'. Selectezi programul din cadrul lista, si click pe 'Uninstall' (Eliminati)

Intra acum la Tools ->Options ->tabul General si seteaza ca pagina de start http://www.google.ro/ ->click OK.
Bafta!

| JeffHardy2011 explică (pentru neluL):

Iti multumesc mult pentru ajutor, Nelul.winking

| neluL a răspuns (pentru JeffHardy2011):

Cu placere! bye, bye wave