| dumytiby a întrebat:

Sall. Ma poate ajuta si pe mine cineva? Nuimi mai pot accesa facebookul. cand vreau sa ma loghez dupa ce introduc userul si parola imi apare mesaju: "Pentru a te conecta la contul de Facebook, mai intai trebuie sa iti confirmi identitatea" si imi apare un buton "Incepe'. Apoi daca apas pe butonul "Incepe" imi apare mesajul "Din pacate, nu iti vei putea accesa contul cat timp revizuim aceste documente noi. Apreciem rabdarea te si te vom contacta in cel mai scurt timp." Ce e de facut in cazul asta? multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| GhostRider24 a răspuns:

Păi știam că la 30 de rapoarte de revizuie un cont de Facebook, și la 50 unice se blochează.
Asta era înainte.
Probabil te-ai certat online, sau ai dat motive că tu nu ești acea persoană. Poate nu era a ta poza pusă la profil, sau ai avut date incorecte.
Tu cănd ai dat,, Începe" ți-a dat căteva poze ale prietenilor tăi pe care trebuia să le indentifici, și să le spui numele lor.
Apoi nu știu sigur dacă trebuia să dai o poza prin care dovedești că ești tu sau o fotografie a actului de identitate.
Ar trebuii să aștepți până sunt verificate informațiile pe care le-ai dat, și apoi să te loghezi din nou. Dacă îți cere la fel, trebuie să dai informații cât mai corecte și să aștepți revizuirea.
Dacă nici în 30 de zile nu o să-ți recuperezi contul, acesta va fi șters din baza de date.
Dar oricum nu cred că era un cont personal.

| dumytiby explică (pentru GhostRider24):

Multumesc pentru raspuns. Tin sa mentionez ca era contul meu personal, nu era un anonim... Dar nici la revizuire nu ma lasa sa intruu ca sa pot sa-i fac revizuirea. Deci ce a-r fi de facut?

| dumytiby explică (pentru dumytiby):

Am incercat sa fac revizuirea si am incercat sa inarc o poza cu un act de identitate si nu ma lasa sa o incarc...

| GhostRider24 a răspuns (pentru dumytiby):

Imaginea nu are formatul acceptat sau rezoluția este prea mică sau prea mare.