| Generation22 a întrebat:

Sall TpU! Am luat Malwarebytes Anti-Malware si am bagaty si licenta deci e PRO adica licenziat, si daca as avea un virus ( trojan ) cum as putea sa il sterg adica dau Scanare si daca scaneaza sterge el singur anti virusul sau cum? Dau funda la cine imi raspude cel mai repede happy

Răspuns Câştigător
| Anonymus314 a răspuns:

L-ai cumparat sau ai bagat o licenta de pe net?

Daca ai un virus antivirusul il va gasi in momentul in care il vei descarca, practic, nici nu vei apuca sa deschizi virusul pentru ca antivirusul il va detecta si opri procesul. Poti sa-i dai si tu o scanare cu antivirusul intregului pc sau unui anumit disc.

| Generation22 explică (pentru Anonymus314):

Am luat o licenta de pe net, si merge perfect ( PRO ) dar de exemplu daca imi gasese 2 sau 3 lucuri la obiecte detectate cum fac sa le sterg plz?

| Anonymus314 a răspuns (pentru Generation22):

Cand ii detecteaza ii baga automat in carantina, deci ei chiar daca-s 10-20 tot in carantinca ii baga, dupa care tu daca vrei fie sa ii stergi, sa incerci sa ii repari sau sa ii restaurezi mergi in interfata aplicatiei si cauta Carantina sau Quarantine.

Licentele de pe net nu-s asa bune, antivirusul are nevoie constant de update-uri pentru definitii noi de virusi, iar tu daca nu-i oferi asta, el lupta cu ce are.

| SoNiCxXx a răspuns (pentru Anonymus314):

Si eu am malwarebytes dar mi-a expirat sesiunea free. ce pot sa fac ca sa il am din nou? am incercat sa il reinstalez dar tot asa scrie