| Frincu_Andrei_1905 a întrebat:

Am o intrebare, urgent, dau funda! Am pierdut telefonul cu tot cu nr de telefon si steam guard! Cum ma pot conecta ca imi cere steam guard?

2 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Fa un ticket la steam sau du-te la steam suport. In schimb, iti trebuie ceva dovezi ca contul iti apartine. Poti de exemplu sa faci ss la mail-urile cu cateva jocuri pe care le-ai luat si tot asa. Cand ai activat steam guard-ul, cand ai bagat numar de tel si tot asa. + ce ti s-a intamplat. Mult noroc.

| Phyney a răspuns:

Cand ai ales telefonul ca mijloc de confirmare, ai primit un cod de recuperare in cazul in care t-i l-ai fi pierdut.Acel cod il folosesti dupa ce dai ca nu mai ai acces la steam mobile authentificator. In cazul in care nu ti l-ai notat, poti face un ticket de ajutor catre steam... poate te pot ei ajuta.