| Mariu674 a întrebat:

Am o problema cu jocul Minecraft. (Posibil majoritatea sunteti familiari cu el). Cand intru in joc am un fps de 60, chiar daca computerul meu e capabil de mai mult. Setarile sunt pentru cea mai buna performanta, iar specificatiile sunt AMD Athlon(tm) II X2 240 de 2.80 GHz si un Nvidia GTX 640. Cum sa maresc FPS-ul?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

1. Poti incepe prin instalarea modului OftiFine. Acest mod iti mareste si stabilizeaza fps-ul decat minecraft-ul default + ca-ti mai baga si cateva setari video in plus care-ti adauga setari si mai low.
2. Joaca cu textura defaul
3. Joaca cu cele mai low setari video. Si joaca mereu pe full-screen. O poti face atunci cand intri in joc si apesi pe F11. Daca tot nu esti multumit de fps-uri, atunci apasa iar f11 si joaca in windowed cu rezolutie 800x600.