| Softwer a întrebat:

Sall TPU, am si eu o intrebare, decurand am descoperit OnLive si as vrea sa imi cumpar cateva jocuri de pe el, dar cand sunt in OnLive la jocul respectiv si dau get game introduc parola tot si imi zice ceva in gen "try again later" iar pe site-ul lor spune ca sa cumpar trebuie sa fiu in regiunea casei mele. Din ce pricep eu OnLive nu are acoperire de a vinde jocuri in tara noastra?

4 răspunsuri:
| OctaLoL a răspuns:

M-am jucat si eu o perioada pe Onlive pana mi-am luat Xbox 360. Vroiam sa-mi iau un joc si imi facea la fel.N-am gasit nici pe aplicatie si nici pe site sa selectez tara.Cel mai probabil trebuie sa le cumperi consola Onlive pentru a cumpara jocuri sau daca nu e asa, probabil e cum zici tu.

| Softwer explică (pentru OctaLoL):

Daca e asa cum zic eu cu regiunea, ar fi o idee sa-mi schimb ip-ul cu unu american ( stiu eu un program ) poate atunci ar merge.

| OctaLoL a răspuns (pentru Softwer):

Eu zic sa nu-ti schimbi IP-ul fiindca este posibil sa nu iti mai mearga internetul.

| Softwer explică (pentru OctaLoL):

Am facut-o si in trecut si merge perfect.