| Dfsgsssgsgshsdh a întrebat:

am si eu o nedumerire.Eu am urmatoarea configuratie:core 2 duo e8400, Asus gt 730 2gb ddr3 128 bit si 4 gb ram.The Crew imi merge in 15-20 fps cu absolut totul pe off\low si rezolutia pe 1024x800, Nfs rivals pe 720p cu totul pe low si am mai facut si setari din fisiere sa se vada mai uratel in 30 fps maxim(cred ca e frame cap)si mai scade cateodata, asta in timp ce imi merge overwatch pe 720p pe low in 40-70fps fara framedropuri, imi merge si gta v in 720p pe normal in 25-45 fps(foarte rar scade sub 30)si multe altele.Doar acelea 2 mi au pus probleme, chiar si dead by daylight imi merge in 30-45 fps pe low, sunt jocurile prost optimizate?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ah, un low spec gamer. Da, ce ai tu e cam slabut sae asta nu ar trebui sa te descurajeze in a juca ce vrei. Problema aunt cerintele de sistem mai mari ale jocurilor. Chiar daca pe minim grafica nu pare remarcabila, ele sunt gandite sa mearga la recomandat. Din cauza asta cerintele cresc anual chiar daca noua, cei care jucam pe setari mici, nu ni se pare mare diferenta.

| HackCanadian a răspuns:

Nu,jocurile sunt optimizate, dar problema e la calculatorul tau. Acele componente care le ai in calculator nu corespund in niciun caz jocurilor pe care le-ai mentionat. Sincer si fara suparare, cel mai bun joc pe care l-ai putea juca cu specificatiile alea ar fi Minecraft sau Counter Strike 1.6.