| anonim_4396 a întrebat:

am un prieten cu o placa video nVIDIA geforce 6150se nforce 430 si merge dx 11 pe aceasta placa. Adica il suporta. Daca puteti sa-mi dai si un site

4 răspunsuri:
| OctaLoL a răspuns:

Nu suporta DX11, placa e pe DX9. Apropo placa video este incorporata de la Motherboard(placa de baza)

| dge18 a răspuns:

Un site cu ce? Cu instalarea la DX 11? Ca nu am inteles ce ai vrut...

| anonim_4396 explică (pentru dge18):

Daca placa aceasta suporta dx 11

| dge18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai du-te la start -> run -> si scrii dxdiag
Si acolo dai pe Display -> apesi pe Direct3D - Si acolo o sa iti testeze toate dx-urile si ai sa vezi daca iti apare DX 11 inseamna ca suporta... daca nu inseamna ca nu happy succes.