| raizoguard a întrebat:

Am un server de Counter Strike zombie mod si am niste probleme

Playeri nu se pot conecta la server decat eu pot ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Jorah a răspuns:

Sunt mai multe posibilitati daca serverul nu este hostat :

Intra pe www.adresameaip.ro si dale adresa aceia care scrie acolo

Daca acea adresa incepe cu 100, 108 cu 100 si ceva in general, ti s-a dus dracu` serveru :)).

Verifica din server.cfg daca ai setat linia sv_lan 0

Morala : Le dai adresa de IP de acolo de la www.adresameaip.ro, daca incepe cu 80 si ceva sau 70 si ceva trebuie sa le mearga
Daca nu le merge nici atunci, zile sa scrie la fel adresa numai sa mai adauge la sf si :27013, e un port mai nou.

SuCcEsS, si bafta cu zm mod :x

| raizoguard explică (pentru Jorah):

Ip meu incepe cu 109 este bine sau nu?

| Jorah a răspuns (pentru raizoguard):

Ai ip dinamic, deci nu iti poti face server sad decat daca dai bani pe o firma de host si ei til hosteaza Non-Stop

| DimaMD95 a răspuns:

Asa problema e in primua
1. Daca Ipul tau este dinamic niciodata eu nu o sa poate intra deaorece Ipul dinamic nu da voie sa-ti faci server de orice joc tu vrei dar daca
2. Ai Ipul static atunci poftim poti fa-ti faci si servere si sa intre si jukatorii dar in cazul tau dupa cum vad eu la tine este Iplu dinamic ca si la mine ca nici eu numi pot face servere

| raizoguard explică (pentru DimaMD95):

Eu am facut server dar numai eu pot sa intru pe Server