| alyalynutz a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy mini si cand descarc un joc gen Fruit ninja si inca unu nu mai merge sa iau alte jocuri imi spune "memorie plina" si am card... Dar nu stiu cum sa mut jocurile pe card, Daca stie cineva funda big grin

Răspuns Câştigător
| мαяdυк a răspuns:

Cauta pe google play App2SD &App Manager-Save Space, cu ajutorul ei muti aplicatiile din tel pe sd

| alyalynutz explică (pentru мαяdυк):

Imi zice cand mut Pou sau Drag racing pe SD imi spune : Aplicatia nu poate fi mutata! sad

| мαяdυк a răspuns (pentru alyalynutz):

Da...pai nu toate aplicatiile pot fi mutate

| alyalynutz explică (pentru мαяdυк):

Pai nici o aplicatie nu pot sa o mut.

4 răspunsuri:
| neca a răspuns:

Incearca asta, du-te la setari dai pe aplicatii alege aplicatia care vrei sa o muti pe card si sub dezinstalare ar trebui sa fie o comanda de gen ''muta pe card sd''

ar trebui sa stii ca daca ai 200 de imagini sau 100 de melodii sau vreun numar mare de chesti descarcate nu vei mai avea loc si pentru multe aplicati