| AbcDaBcDe a întrebat:

are un prieten un calculator si nu i se mai aprinde monitoru deci unitatea merge (cooler, sursa) tot dar monitoru scrie ceva la inceput Asus si gata se face negru

Ce sa fac uare e d la placa video el o are incorporata.

2 răspunsuri:
| DamnedDark a răspuns:

@Stefan nu au nicio legatura alea
Deci spune-i sa se uite daca a pus alimentarea de 4 pini pe placa de baza (asta http://www.mygarage.ro/......18612.jpg)
-poate nu a pus bine placa ram sa vada daca a infipto bine pe placa de baza, la fel si cu cea video

| Ştefan_Danii_1994 a răspuns:

Spune-i să verifice dacă nu cumva a uitat să îmfileteze cele 2 şuruburi de la capătul firului de la monitor.