| vicionutz a întrebat:

As dori sa imi fac un calculator de gaming cu piese. Imi puteti recomanda niste piese pentru el? Nu imi trebuie monitor, tastatura, mouse-ul, dvd-rw sau chiar carcasa, daca imi ajunge banii si pentru carcasa e bine daca nu, nu e neaparata nevoie. As dori un procesor de la Intel si placa video de la nVIDIA. Buget maxim 2500-2700. Va multumesc si va astept parerile! happy

3 răspunsuri:
| Căƚăʅιɳ a răspuns:

Pot sa îţi recomand ceva, poţi intra pe pcgarage.com pe forum sau să vorbeşti cu un operator care te va ajuta să+ti alegi componente in funcţie de diferite criterii cum ar fi buget, utilizare etc.
Sper că ti-am fost de ajutor!

| IzacNiuton a răspuns:

Placa video ti-as recomanda nVIDIA GeForce GTX 760 sau GTX 970
Ca procesor Intel Core i5 sau un i7 frecventa procesorului adica "Ghz" ti-o alegi in functie de cati bani ai, la fel si la placa video.

| Dehelean_Razvan_1994 a răspuns:

Salut! Eu ti-as recomanda GeForce GTX 960 procesor sa zicem Intel 3ghz si vreo 8 gb ram un hard disc de vreo 500 gb este vreo 100 de lei nu e foarte mult si totul este nou eu zic ca iti ajung banii poate iti si raman. Funda?