| OPREARADU a întrebat:

Astazi am o intrebare legata de Laptop-ul meu!
Am o nelamurire foarte mare: De fiecare data cand imi reinstalez windowsul acesta merge foarte bine pot spune ca e chiar o "rachetuta" dar dupa o perioadata ( din cate am observat cam o luna ) performanta scade... jocuri care de exemplu mergeau inainte cu 100-200 de FPS-uri acum au lag si abia merg cu 10-20. Unele imi dau eroare altele se blocheaza cand intru in ele si toate acestea mergeau pefect in prima luna... L-a inceput am zis bun poate ca e virusat am scanat cu antivirusul AVAST am rescanat am rescanat o data a gasit unul apoi nimic! Am folosit regystry mechanyc pentru rezolvarea erorilor si problmelor si acum sunt in pana de indei si nu prea vreau sa imi reinstalez windowsul dupa o luna ca e enervant! Aveti mai jos spec-ul PC-ului in caz ca aveti nevoie:

Processor: Intel Pentium CPU B960 @ 2. 20GHz (2CPUs)
Memorie RAM: 4GB (3, 85 GB usable ( chiar nu stiu dc nu o ia pe toata!))
Windows 7 ultimate pe 64 de biti
Placa Video: NVidia GeForce 610MB - 1GB
in caz ca va intereseaza BIOS v1.21

MS ANTICIPAT!

1 răspuns:
| Sorinel_Andreiutz_1978 a răspuns:

Și mie mi se întâmplă la fel. Windowsul trebuie reinstalat mai des. Dacă ai fi cumpărat windowsul nu trebuia să faci nimic dar deoarece nu îl ai cumpărat iar Microsoft poate să te detecteze. Când te detectează o să îți apară frumos în dreapta jos WINDOWS IS NOT GENUISE.