| OPREARADU a întrebat:

Astazi am o intrebare legata de Laptop-ul meu!

Am o nelamurire foarte mare: De fiecare data cand imi reinstalez windowsul acesta merge foarte bine pot spune ca e chiar o "rachetuta" dar dupa o perioadata ( din cate am observat cam o luna ) performanta scade... jocuri care de exemplu mergeau inainte cu 100-200 de FPS-uri acum au lag si abia merg cu 10-20. Unele imi dau eroare altele se blocheaza cand intru in ele si toate acestea mergeau pefect in prima luna... L-a inceput am zis bun poate ca e virusat am scanat cu antivirusul AVAST am rescanat am rescanat o data a gasit unul apoi nimic! Am folosit regystry mechanyc pentru rezolvarea erorilor si problmelor si acum sunt in pana de indei si nu prea vreau sa imi reinstalez windowsul dupa o luna ca e enervant! Aveti mai jos spec-ul PC-ului in caz ca aveti nevoie:

Processor: Intel Pentium CPU B960 @ 2. 20GHz (2CPUs)

Memorie RAM: 4GB (3, 85 GB usable ( chiar nu stiu dc nu o ia pe toata!))

Windows 7 ultimate pe 64 de biti

Placa Video: NVidia GeForce 610MB - 1GB

in caz ca va intereseaza BIOS v1.21

MS ANTICIPAT!

3 răspunsuri:
| Cillix a răspuns:

E din cauza ca nu il ''intreti'' eu de exemplu folosesc Ccleaner pentru a curata istoricul internetului advance system care e si foarte util pentru a fixa unele erori si te scapa de fisierele care nu ai nevoie + ca antivirus kaspersky merge foarte bine tongue
Daca folosesti astea si ai grija sa nu instalezi toate prostiile e bine.

| OPREARADU explică (pentru Cillix):

laughing)))))))))))))) Ma faci sa rad ia-ti niste ochelari si citeste mai cu atentie si apoi raspunde!

| Cillix a răspuns (pentru OPREARADU):

El a zis ca dupa o luna de la reformatare windows-ului ii merge mai greu si scade performanta, Advance system care 9 ajuta la intretinerea sistemului la fel si ccleaner + kaspersky e un antivirus bun, daca am inteles eu gresit atunci spune-mi tu la ce se refera big grin