| Cretzu33 a întrebat:

Aveam un chef sa joc minecraft cu un prieten am versiunea 1.8.8 si joc 2-3 secunde si am un lag foarte mare si pe multi si pe single ce setari trebuie facute va rog ajutati-ma?

3 răspunsuri:
| Bernardus a răspuns:

Daca ai Lag nasool inseamna ca ai un PC slab. Recomand in primul rand Optifine, care e un fel de mod, dar care se instaleaza foarte usor, de aici https://optifine.net/downloads. Deasemenea ai mai putea sa dai render chunks pe 7 si sa scoti particulele. Si tin sa te intreb, Ce specificatii ai de iti merge asa de prost?

| Cretzu33 explică (pentru Bernardus):

Pai in primul rand joc 2-3 secunde si am lag iar 2-3 sec si iar lag inainte nu aveam acu ce s-a intamplat?

| Cretzu33 explică (pentru Bernardus):

Am downlodat si optifine dar toto in lag merge dar mai putin...