| Wolf2305 a întrebat:

Baietii cumpar PC cu procesor AMD Athlon II X3 450 3ghz daca deblochez al 4-lea CORE performanta in gaming ar fi mai buna? Si de cati ghz ar fi atunci procesorul? Multumesc

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Pai,deja ar rula toate jocurile, dar daca mai deblochezi inca un core, atunci core-ul acela deblocat si procesorul ar avea 12ghz, adica 3x4=12

2 răspunsuri:
| xToTheZx a răspuns:

Salut,eu zic sa nu deblochezi nimic, iti ajunge 3 GHZ. Daca ai rami si o placa video cat mai buna atunci iti vor merge jocurile fara probleme.

| Wolf2305 explică (pentru xToTheZx):

La 4gb ram si la msi amd radeon HD6670 1G[1024MB] cred ca aveti dreptate!rolling on the floor