| DenisaSee a întrebat:

caut un partener sa se descurce s faca server de metin eu ma ocup cu hostul. Va primi si el grad pe metin! Dau funda celui ce ma ajuta la server!

3 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Chiar vreau sa vad cati te ajuta aicea!
2 95% vor sa fie GM (degeaba) numai 5% stiu cum sa faca un server de Metin2.
3 O intrebare am si eu se merita sa muncesti sa faci un server de Metin2 pe o Funda. (Asa dupa tine se merita efortul?)
4 Cei care au facut un server de Mt2 nu ii mai intereseaza prea mult Mt2 stii poate, a fost GM sa distrat gata s-a terminat.

5 Iar daca te ocupi de host nu uita sa cumperi (Server Dedicat).

6 Mult Succes.

| DenisaSee explică (pentru DragomirMihail2020):

Mai ajutat foarte mult :]]

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Cu placere.
Oricum aicea nu prea gasesti prea multi doritori sa iti faca.

Iar sa faci un server de Metin2 necesita putina cunoastere nu numai de Mt2 doar si de programele pe care le folosesti.
(Oricum daca il faci pe host, nu mai folosesti anumite lucruri).

Dar daca folosesti pe calculator iti trebuie programele:
Virtualbox sau Virtualpc2007
Navicat
Filezila
Clientul
Server files
Portmap
Xampp
Homapage

Iar daca faci pe host la tine in pc iti trebuie programele:
Navicat
Putty
Winscp sau Filezila
Si un extractor pentru Client.

Oricum de stiut inainte:
-PROTECTIE

1 Sa iti puna protectie pe server! Alfel vei pierde toata munca!
2. Nu avea incredere in nimeni!
3. Inainte sa postezi serverul puneti intrebarea"tu ai juca pe un asfel de server"?
4 Sper ca te-am lamurit destul.
5 Iti zic din experienta.