| Cristian_Ciky_1997 a întrebat:

ce jocuri imi puteti recomanda pe sistemul acesta IT http://mediagalaxy.ro/......6gb-ubuntu

3 răspunsuri:
| StGaLLa a răspuns:

CSGO, GTA 5, Assassins creed de la brootherhood in sus daca nu ai jucat, Tom Clancys, Un MMORPG gen Tera sau ArchAge, Noul NFS, watch Dogs, farcry 4-3

| hkkshddd a răspuns:

Este bun de ceva, dar te sfatuiesc sa te mai gandesti inainte de a cumpara un pc ca asta. In primul rand si cred ca e cel mai important lucru. uita-te la recenzii si vezi acolo parerea oamenilor care au cumparat calculatorul. Acum sunt destul de sigur ca depinde si de ce faci atunci cand instalezi windows-ul sau ce setari faci dupa pe el.

Eu recomand doar calculoatoare cu asamblare din magazin cu piesele alese de tine fiindca iesi pe plus, adica mai ieftin si esti sigur ca macar se aprinde calculatorul fiindca ti-ai facut pc-ul dupa bunul plac. Daca iei in considerare ideea mea atunci cauta pe pcgarage sau pe alte site-uri piese si nu uita sa te uiti la compatibilitatea pieselor unele cu altele (adica daca ramul e potrivit pentru placa de baza si procesor, si daca procesorul are acelasi socket ca placa de baza. si daca carcasa cu placa de baza sunt amandoua in format atx/micro atx etc.

Dar ca sa iti raspund la intrebare in cazul in care calculatorul este unul fara probleme:

Gta V destul de bine
Cs go
left 4 dead 2
killing floor 2
warframe
call of duty ghost (poti si alte jocuri mai ieftine si mai vechi sa te joci)
battlefield 3-4
outlast 1 si 2

Cateva exemple dar majoritatea din lista asta necesita calculator cu windows pe 62 bits.