| alexandraFdh a întrebat:

Sall tpu.cum configurez setarile la internet pe telefonul vodafone858 cu cartela de cosmote? am nevoie de raspuns urgent.ps dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Pentru configurarea automată a telefonului trimite un mesaj gratuit fără conţinut la 4777 şi urmează instrucţiunile.

Dacă telefonul tău nu poate fi configurat automat, setările necesare conectării la Internet sunt:

1. Parametrii generali pentru configurarea telefonului mobil (accesând Internetul de pe telefonul mobil, cu un software specific)

APN (Access Point Name): internet
Nume utilizator: nu se completează
Parola: nu se completează
Pagina de start: http://www.cosmote.ro/ro/html/internet.htm
Când se face conectarea la Internet direct de pe telefon nu este nevoie să se seteze număr de dial-up.

2. Setările necesare conectarii printr-un PC (folosind telefonul mobil ca modem)

APN (Access Point Name): internet
Număr apel:*99# sau *99***X# (X se referă la numărul conexiunii GPRS, aşa cum apare în setările telefonului, în mod normal X=1)
User name: nu se completează
Password: nu se completează

Pentru detalii suplimentare sună la Serviciul de Relaţii cu Clienţii la numărul 1234 de la telefonul tău mobil sau la (021)404.1234 de la un alt telefon fix sau mobil.