| costinvlad a întrebat:

Cum pot face overcloack la cpu-ul de pe laptop? In bios sunt ascunse setarile cpu-ului? Daca da cum le gasesc? Funda. Vreau sa stiu cum sa fac sa imi mearga si jocurile mai bine. Daca exista vreau-n program de overcloack cum l-as putea download-a? Am laptop x55u sx008d procesor amd c-60 witch radeon hd graphics 1.00 GHz. Mersi anticipat.

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Overclock se face cu programe!
Apoi atentie cu asta pentru ca poti foarte usor sa arzi una din componentele laptopului! Nu degeaba nu sunt facute ca componentele sa lucreze la putere maxima!
Daca asta nu te-a convins atunci iata un program cu care poti face overclock, link:
http://www.techspot.com/downloads/4665-overclock-checking-tool.html

| costinvlad explică:

Eu am laptop Asus X55U sx008d. Vreau sa ii maresc frecventa la 1. 3GHz sau mai mult daca se poate. BIOS-ul este american megatrend. Daca as putea sa aflu cum pot accesa toate optiunile, as vrea sa imi ziceti. Vreau acces total la CPU si componente.