| DaniTDCI a întrebat:

de ieri mi-am instalat jocul euro truck simulator 2. si cand dau dublu click pe iconita de pe desktop nu se deschide jocul...cand aveam windows xp imi mergea jocul. acum cu windows vista ultimate nu merge jocul. ce as putea sa fac?
dau funda
PS:sunt nou pe TPU imi ziceti si cum sa dau funda?

Răspuns Câştigător
| Gabriel14vl a răspuns:

Poti sa incerci sa-l rulezi cu compatibilitate pentru xp, click dreapta pe iconita, properties, compatibility si acolo xp sau click dreapta run as administrator. O zi faina!