| costinvlad a întrebat:

Sall. TPU. Detin un laptop Asus x55u-sx008d si vreau sa pun alta placa de baza cu soclu socket pentru procesoare cu mai multe nuclee. As dori sa stiu ce procesor este bun pentru laptop.ul meu daca am 4 GB Ram si 512 mb vram.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu merita, cat dai pe o placa de baza compatibila (asta daca gasesti) nu face laptop-ul tau. Placa de baza costa cam 80% din valoarea laptop-ului, mai bine il vinzi si strangi bani pentru ceva mai bun.

| mihai69 a răspuns:

Nu poți face asta. Și oricum, laptopul e bazat pe platforma AMD Brazos, cu două nuclee.