| Dizzyz a întrebat:

In metin2 la caracterul sura ce e mai bine sa aleg:arme magice sau magie neagra? Care e cea mai buna?

Răspuns Câştigător
| Aleksandru97 a răspuns:

Arme magice deoarece e un fel de combinatie intre restul caracterelor:
-teama care reduge o parte din atacul corporal si reflectia de la armura vrajita sunt un fel de buff de la saman;
-atacul urias pe care il da taisul vrajit este precum aos-ul de la warriorul pe mental;
-iar apararea de la armura vrajita e ca si corpul rezistent de la warrior.
Deci, armele magice fac prapad la nivel mare, dar, nu pot sa te mint, sura magie este suprem in pvp.
Desi, mai important este sa cresti in metin, nu sa bati oamen in duel.

3 răspunsuri:
| ILoveMoon a răspuns:

Arma magice e cel mai bun, deoarece el creste foarte bine si la lv peste 70, 75 e bun si in pvp si la 90 rupe in pvp si e si foarte bun la farmat adica e cel mai bun, sura magie neagra e numai bun in pvp ca in rest nu e bun la crescut e foarte prost stiu din propria experienta

Răspuns utilizator avertizat
| David_Lauran_1992 a răspuns:

Arme magice.