| radu2002 a întrebat:

Joc League of Legends si nu stiu ce campion sa iau dintre Lux,shaco,shen,graves,rumble, voli, wu si jhin.Va rog alegeti unul si spuneti de ce.

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Shaco pentru că e printre cei mai buni.

| GnarDada a răspuns:

Depinde ce vrei sa joci.
Daca vrei jungle ar merge voli, shen, shaco, wu kong.Eu recomand volibear si wu kong.Wu kong deoarece are e-ul si w-ul foarte op pentru gank si voli are multa sustinere in jungle, stai un jungle pana la lvl 6 daca vreiwinking.
Daca vrei mid ar merge lux si rumble.Rumble daca vrei mid e greu.Si totusi tio recomand pe lux deoarece are stun-ul ala imens si in combinatie cu ulta si w...rupewinking
Top ar merge bine rumble, wu kong si voli.Inainte mergea shen foarte bine top dar dupa ca iau facut acum merge jungle si supp cel mai bine.Dar cel mai bun top dintre acestia care iai ales tu ar fi rumble, are un dmg imens si poti sa joci agresiv de la lvl 3, 4.
Adc ar merge extraordinar graves. Jhin e prea toxic si op.Nu ti-l recomand.
Si supp:lux, shen si voli. Voli ar merge deoarece ii arunca in spate si poate sa faca si "curatenie" printre minioni parca cu w, cred, si shen acum la rework w-ul ajuta in team fight si iti salvezi adc-ul.E valabil si pentru lux, are stun-ul si e-ul care mi se pare genial daca e maxat.
Sper ca te-am ajutat mult.Mult succes sa ajungi in Diamomd!