| Feitan a întrebat:

Sall TPU, stie cineva cum as putea sa fac sa mearga PUBG cu totul pe low la 60 fps.
My RIG : GeForce GTX 760 (192-bit)
Intel Core i7-4790 CPU 3.60 GHZ
16 GB RAM
Am toate driverele instalate, vreau sa stiu daca pot sa il optimizez de undeva ca din placa video nu se poate optimiza ca restul jocurilor sad.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Incearca update-ul ultimelor drivere, utilizarea unor programe sa-ti "usureze windows-ul" = curatare scurtaturi, defragmentare hdd, registrii si tot ce tine de asa ceva; incearca un program gen "game booster" ce-ti inchide restul aplicatiilor si iti face jocul sa mearga mai fluid (in teorie); incearca sa reduci din setarile jocului; mareste-ti memoria virtuala, maxim incearca cu o reinstalre a sistemului de operare, cu unul ce sa-ti consume cat mai putine resurese. Urmareste si temperatura procesorului si a placii video. Astea, fara sa adaugi piese fizice (ram, procesor, placa video) care sa te ajute in plus.