| GamerulUnicat a întrebat:

V-as ruga frumos sa imi spuneti o modalitate de a scapa de lagul din jocuri.Dau fundita! SALL!

Răspuns Câştigător
| MotanAndrei a răspuns:

Frate ca sa scapi de lag, mai sterge din memorie ce nu-ti trebuie. Si configureaza'ti calculatoru. Iti dau niste configurari.
1. Intri in Start, apoi in Computer, Click dreapta, proprietati, Advanced System Settings, apoi advanced, la performance dai setting, si dupa lasi bifat doar:,, Show tumbnails insteed of icons'',,, Smooth edges of screen fonts '',,, Use drop shadows for icon labels on the deskop'' si,, Use styles on windows and buttons'', restul le debifezi. Dupa dai apply. Apoi sus, langa Visual Effects ai Advanced, apesi Change, Debifezi:,, Automatically manage paging file size for all drives'' Jos la custom size, la initial sioze scrii valorile de la Currently Allocated de jos de tot, iar la Maximum size scrii valorile de la,, Recommended'' dupa dai set apoi ok si din nou ok si apoi iti v-a aparea o casuta, apesi restard si se v-a restarda calculatoru.
2. Dupa restard, apesi pe stard, scrii la Search : System Configuration, apoi sus dai la startup, si bifezi toate programele care nu vrei sa se deschida, apoi ok. Si iar apesi pe restard. happy Dupa vei scapa de lag, vei avea viteza la pc si toate cele. Funda? P.S

5 răspunsuri:
| MotanAndrei a răspuns:

Cumpararea unei placi video cu ramu mai mare. Gen 4 GB.

| GamerulUnicat explică (pentru MotanAndrei):

Pai frateloo o am si eu de 3 GB Ram... Windows XP...

| MotanAndrei a răspuns (pentru GamerulUnicat):

Probabil ai virusi... Instaleaza-ti un antivirus, nu inainte sa-ti instalezi din windowsu. happy

| GamerulUnicat explică (pentru MotanAndrei):

Am cred ca cel mai bun antivirus instalat...

| GamerulUnicat explică (pentru MotanAndrei):

Dar spune-mi cum sa scap de lag la calculator si iti da
u funda

| MotanAndrei a răspuns (pentru GamerulUnicat):

Frate ca sa scapi de lag, mai sterge din memorie ce nu-ti trebuie. Si configureaza'ti calculatoru. Iti dau niste configurari.
1. Intri in Start, apoi in Computer, Click dreapta, proprietati, Advanced System Settings, apoi advanced, la performance dai setting, si dupa lasi bifat doar:,, Show tumbnails insteed of icons'',,, Smooth edges of screen fonts '',,, Use drop shadows for icon labels on the deskop'' si,, Use styles on windows and buttons'', restul le debifezi. Dupa dai apply. Apoi sus, langa Visual Effects ai Advanced, apesi Change, Debifezi:,, Automatically manage paging file size for all drives'' Jos la custom size, la initial sioze scrii valorile de la Currently Allocated de jos de tot, iar la Maximum size scrii valorile de la,, Recommended'' dupa dai set apoi ok si din nou ok si apoi iti v-a aparea o casuta, apesi restard si se v-a restarda calculatoru.
2. Dupa restard, apesi pe stard, scrii la Search : System Configuration, apoi sus dai la startup, si bifezi toate programele care nu vrei sa se deschida, apoi ok. Si iar apesi pe restard. happy Dupa vei scapa de lag, vei avea viteza la pc si toate cele. Funda? P.S