| BeYoung4ever a întrebat:

Vreau niste ajutor in legatura cu MINECRAFT.
Vreau sa-mi spuneti toti pasii pentru a downloada jocul, pentru a face cont. Stiu ca imi trebuie si JAVA si dati-mi si site-ul de unde l-as putea downloada corect.
Vreau sa-mi spuneti totii pasii pentru ca am mai incercat odata si nu a mers, am luat JAVA, am facut cont am facut tot ce trebuia si tot nu a mers!

Cel care ma ajuta cel mai mult primeste FUNDA!

2 răspunsuri:
| mada7255 a răspuns:

In primul rand trebuie sa platesti pentru cont de minecraft otiginal si in momentul in care il descarci iti va da si siteul de unde poti descarca java dar daca nu vrei sa platesti atunci puneti Minecraft SP e cel mai bun minecraft gratis si poti face aproape tot ce poti face pe premium si nu-ti trebuie nici cont minecraft SP=http://www.mediafire.com/? 2bq148flfdx3oha
si java fara virusi=http://java.com/en/download/index.jsp
si pentru ori ce intrebare te rog sa ma cauti pe copilasumc@yahoo.com

| Tzupercosty a răspuns:

Pai...Uite siteul: //Htps:minecraftromania.ro//
1.Dai descarca minecarft.
2.Descarci setup.exe(Ai si instructiiuni)
2. Dupa ce sa instalat setup.exe il deschizi(next, next, next, instal.
3.Bifezi toate casutele(Launch msp, Viev product website, etc)
Si ai terminat!
4.Merge si fara Java.
Funda?