| hype123 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu daca mi se poate intampla ceva daca formatez Local Disk C? adica am instalat windowsul acum o luna si nu am downloadat multe lucruri dar nu mai am loc in pcstraight face
Deci pana la urma daca formatez C mi se intampla ceva!
MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Nu, formatare inseamna formatare. Partitia in sine nu se sterge. Buba e ca nu ai cum sa formatezi din Windows partitia de Windows. Breh hype breh, daca nu ai spatiu, exista de-alde CCleaner, nu te apuci sa formatezi/reinstalezi Windows de nebun asa.

10 răspunsuri:
| UngureanuFlorin a răspuns:

Poti sa iti instalezi windowsul folosind daemon tools pe o alta partitie de ex Local Disk D. Dupa ce il instalezi dai pe localdisk c right-click Format Quick Format! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa formatezi C.
formatare inseamna stergere totala a unei partitii.

| hype123 explică (pentru KodrutZ):

Imi poti lasa si mie un link? ca sa i-au ceva big grin
daca vr xD

| KodrutZ a răspuns (pentru hype123):

Ca sa i-ei ce?

| mcdeliric1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Formatare inseamna stergere totala de pe acea partitie nu ''a unei partitii'' cum zici tu happy.

| mcdeliric1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca formatezi partitia nu o sa ai mai mult loc in pc..Sa formatezi partitia inseamna sa stergi absolut tot de pe ea, adica si sistemul de operare (windows-ul). Exista programe care iti sterg din fisierele inutile si astfel o sa ai ceva mai mult spatiu in C: Exemplu ti-a dat KodrutZ.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mcdeliric1):

Stiu.

| mcdeliric1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum stii, dar in momentul cand ai postat intrebarea erai confuz laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru mcdeliric1):

Tu esti cel confuz. N-am postat nicio intrebare.
Am postat un raspuns care a fost interpretat gresit si asta a fost tot.

| mcdeliric1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu-s confuz, nu lua in nume de rau raspunsu meu, nu e critic, doar inceram sa corectez raspunsu' tau in sensul bun al cuvantului.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, formatare inseamna formatare. Partitia in sine nu se sterge. Buba e ca nu ai cum sa formatezi din Windows partitia de Windows. Breh hype breh, daca nu ai spatiu, exista de-alde CCleaner, nu te apuci sa formatezi/reinstalezi Windows de nebun asa.