| catalin2k a întrebat:

Sall tuturol dc nu-mi merge placa audio driverul e instalat e original de pe sd placi dar tot nu merge poate e dezactivat de undeva nu stiu am intrat si in Services.msc si e pe start
Ajutor vot+funda mersi

4 răspunsuri:
| IncorrectUsername a răspuns:

Poate e placa defecta, arsa, etc.Sau poate ai introdus in jackpot-ul gresit mufa de la casetofon, boxa, casti, etc.Verifica inca o data, citeste asta:http://www.computerhope.com/jargon/s/souncard.htm

| catalin2k explică (pentru IncorrectUsername):

Sall placa nu avea cum sa se arda.Eu doar mi-am schimbat cutia cand am montat cu tatu mi-am schimbat windowsul mi-am instalat placa video, lanul si apoi am instalat audio am vazut ca se instaleaza i-am dat un restart cand o pornit am auzit ca nu se aude sunetul de start am intrat pe youtub am pus o piesa la intamplare si vad ca nu se aude nimic.Am incercat cu casti in toate locurile de la placa dar tot nimic
Scurt no avut cum sa facasad

| IncorrectUsername a răspuns (pentru catalin2k):

Si eu am avut o placa video acum un an care s-a ars "din nimic"...

| catalin2k explică (pentru IncorrectUsername):

Nu stiu imi eu alta
mersi pentru sfaturi