| LukaRaw a întrebat:

Sallut TPU.
Eu am un laptop Lenovo G550 si vreau sa-mi instalez windows xp
problema e ca imi o gramada de erori(nu se aude sunetul, unele taste nu merg) si mi-a spus cineva ca este de la windows si sa downloadez unul mai nou
Eu am cautat dar nu am gasit
Stie cineva un windows xp sp2 mai nou aparut?

Răspuns Câştigător
| Savy a răspuns:

Pirateria nu trebuie incurajata, insa cum nu toti ne permitem licente de Windows, cauta XP SP3 (Windows XP Black Edition). Are toate driverele necesare. Sau, ai putea testa noul Windows 8 pe care il poti descarca gratuit de pe site-ul Microsoft. G550 suporta lejer Windows 7, ar trebui sa suporte si 8.

2 răspunsuri:
| Heys a răspuns:

Incearca pe top 123. ro sa vezi ce gasesti dar nu iti recomand sa iei de pe net ia de la un prieten care stii ca ii merge si lui sau te duci la o firama de calc cred ca iti ia cam 50-70 de roni sa til baga dar sti macar ca e bagat calumeabig grin (Dupa parerea mea nu este de la windows este de la drivere trebuie sa stii cum sa le bagi daca nu te pricepi fa rost de Windows7 ca el le are incorporate dejabig grin)Succes

| LukaRaw explică:

Am avut si windows 7 dar eu vreau sa-mi bag windows xp pentru ca pe vista si 7 nu merg jocurile
merg sacadate si eu resursele foarte bune (2 gb ram, 2500gb memorie, Intel core duo) si am auzit ca windows vista si 7 nu suporta rezolutia OpenGL deci nu prea suporta nici un joc...