| Paul_Samuel_1999 a întrebat:

Salu TPU, poate e ciudat ca intreb, dar eu inca ma joc minecraft, cand incerc sa imi pun shader scade drastic de la 90-100+ FPS la 15-20 si am un I5 8300H si un nVIDIA gtx1050, de ce se intampla asta. Si cand ma duc la shader imi arata jos Intel UHD 630, asta inseamna ca foloseste placa integrata? Daca da ma-ti putea ajuta sa pun ca placa dedicata sa porneasca si sa mearga jocul bine? Nu inteleg de ce scad FPS-urile asa mult.

1 răspuns:
| ZetZ a răspuns:

E simplu, da, foloseste placa integrata, https://www.geforce.com/drivers descarca de aici programul ce scaneaza automat dupa placa ta si instaleaza tot ce iti spune, vei vedea diferenta;)